Eseménynaptár

2010. december 29., szerda

Tar Lőrinc Baráti Kör Közhasznú Egyesület bábpályázata

„Az emberi nemnek hivatása nem rontás, pusztítás, megsemmisítés,
hanem hogy munkáljon, alkosson, teremtsen.”


(gróf Széchenyi István)A Tar Lőrinc Baráti Kör Közhasznú Egyesület (székhely: 3073 Tar, Ágasvár út 11., nyilvántartási szám: 1751, nyilvántartásba vette a Nógrád Megyei Bíróság Pk.60.049/2010/4. számú végzésével 2010.09.23.-án) pályázatot hirdet a következő témában:



 A pályázat címe: „Bábkészítés a téli hidegben, a meleg szobában”… 1/2010.
Kiíró: TAR LŐRINC BARÁTI KÖR KÖZHASZNÚ EGYESÜLET (TLBK)
Pályázhatnak: óvodások, iskolások,  középiskolások, felnőttek, csoportok
A pályázat célja: esztétikus bábok készítése egyedül vagy családtagok, társak segítségével, melyek felhasználásával a későbbiekben egy gyermek, és egy felnőtt bábcsoportot kívánunk létrehozni.
Készíthető báb-fajták: marionett, kesztyűs báb, tölcsérbáb, síkbáb, mozgatható lábú síkbáb, zokni báb, asztali báb (síkbáb), pálcás báb, kesztyűs báb. Bármilyen technikával készült alkotást elfogadunk a pályázóktól, melynek megvalósításához csak a képzelet szab határt…
Érdeklődni lehet: mobiltelefonon a +3630/6987703-as telefonszámon vagy az Egyesület székhelyén, valamint az Egyesület tarlorincegyesulet@gmail.com e-mail címén.
Nevezési határidő: 2011. 01. 14-ig folyamatosan. Eredményhirdetés: 2011.01.21.
A pályázatok benyújtása: személyesen az óvodában, az iskolában és az Egyesület székhelyén.
Beérkezési határideje: 2011.01.14. péntek, du. 16 óra. A határidőn túl beérkező pályaműveket nem tudjuk értékelni!
Elbírálás: A beérkezett alkotásokat négy életkori kategóriában (I. óvodások, II. iskolások,  III. középiskolások, IV. felnőttek), valamint V. kategóriában a csoportosan készített pályaműveket jutalmazzuk.
A pályázók minden műfajban oklevelet és értékes jutalmat kapnak. A díjnyertes művekből kiállítást rendezünk a Kodály Zoltán Általános Iskola aulájában.
Tar, 2010. december 13.
Tar Lőrinc Baráti Kör Közhasznú Egyesület
Bábkészítésre fel!

A Tar Lőrinc Baráti Kör Közhasznú Egyesület pályázati kiírása

A Tar Lőrinc Baráti Kör Közhasznú Egyesület (székhely: 3073 Tar, Ágasvár út 11., nyilvántartási szám: 1751, nyilvántartásba vette a Nógrád Megyei Bíróság Pk.60.049/2010/4. számú végzésével 2010.09.23.-án)

Pályázatot hirdet a következő témában:

Pályázatíró- és figyelő Mesterkurzuson való részvétel
Pályázatíró- és figyelő mesterkurzus
Kiíró: Tar Lőrinc Baráti Kör Közhasznú Egyesület (Tar)
Határidő: 2011. január 8. 24.00 óra
Érvényes: 2011. január 8. 24.00 óra
Pályázhatnak:
(Köz-) oktatási intézmények pedagógusai, munkatársai;
Közművelődési intézmények munkatársai;
Civil szervezetek, kisebbségi önkormányzatok, Egyesületek munkatársai;
Polgármesteri Hivatalok munkatársai

Pályázat támogatott (Ingyenes)
Pályázatíró- és figyelő Mesterkurzuson való részvételre

A Tar Lőrinc Baráti Kör Közhasznú pályázatot hirdet ingyenes Pályázatíró- és figyelő Mesterkurzuson való részvételre, az alábbiak szerint:

A képzés keretein belül korszerű pályázatírási és figyelési technikákkal és kompetenciafejlesztéssel foglalkozunk annak érdekében, hogy a tanfolyam hallgatói a képzést elvégezve olyan ismeretekre tegyenek szert, amelyek birtokában sikerrel pályázhatnak intézményük, szervezetük számára.
A képzés általános célja:
A pályázati forrásokhoz való hozzájutás lehetőségeinek elsajátítása. Az eljárásrendek és feltételrendszerek alapos ismerete. A gyakorlati pályázatírás szakmai feltételeinek, sajátosságainak, előkészítésének, szervezésének, hatékony végrehajtásának elsajátítása.
A képzés specifikus célkitűzései:
Pályázatírási technikák, a szervezeti, személyi, informatikai és technikai feltételek megismerése. Különböző pályázati dokumentáció elkészítésének, összeállításának gyakorlata.

A képzés gyakorlati jellegű, így olyan ismeretek átadása a cél, amelyek nem elmélet- és könyvszerűek, alkalmazásuk ismerete záloga lehet egy sikeres pályázat benyújtásának.




Fontosabb tudnivalók:
Képzés helyszíne: Tar, Kodály Zoltán Általános Iskola

Képzési időpont: 2011. január 29. 8:30-16:30.

Szükséges előképzettség: a képzés sikeres elvégzése nem feltételez előzetes ismereteket.

Jelentkezés módja: Mellékelt jelentkezési lap kitöltése és elektronikus megküldése az alábbi címre, legkésőbb 2011. január 8. éjfélig. Tárgy mezőben kérjük, tüntessék fel: "Mesterkurzus". tarlorincegyesulet@gmail.com

A képzésben felsőoktatásban oktató szakemberek és vállalati vezető munkatársak vesznek részt; szakmai programgazda dr. Danyi Gyula (főiskolai adjunktus, Pályázati Monitoring Szakértő).

A pályázaton való részvétel regisztráció köteles, amelynek díja 1800 Ft/fő, a szükséges adminisztrációs kiadások és dologi kiadások anyagi fedezetét nyújtja. A regisztrációs díj befizetésére a Jelentkezési lapok beérkezését követően elkészített "Pályázati visszaigazolás" postai megküldésével kézbesített postai csekk felhasználásával kerülhet sor, számla kiállítása mellett. Ezt a dossziét a pályázati adatlapok beérkezésének sorrendjében postázzuk a pályázók számára legkésőbb az adott kurzusnapig.

Kezdési időpont Tervezett témák:
9:00 - 9:10 Megnyitó
9:10 - 10:20 Pályázati rendszerek és azok dinamikája
10:30 - 11:30 EU-s pályázatok paradigmái
11:40 - 12:40 Pályázatfigyelés és kezelés szakmódszertana
12:40 - 13:10 Szünet
13:10 - 14:10 Pályázatírás gyakorlati alkalmazásai
14:20 - 15:20 Közbeszerzés, pályázatok elszámolása
15:25 - 16:10 Projektmenedzsment a pályázati rendszerekben
16:10 - 17:00 Pályázati utógondozás és dokumentumkezelés

Tar, 2010. december 20.

Kovács László
Egyesület elnöke

2010. december 20., hétfő

Karácsony Szurdokpüspökiben


Karácsonyi ünnepség Mátrakeresztesen


Mindenki Karácsonya Csécsén

2010.december.19-e vasárnap. "Mindenki Karácsonya Csécsén". Zimankós téli reggelre ébredtünk. Már csak az utolsó símítások vannak hátra. Még egy kis dísz, egy ünnepi terítő,az adventi gyertya és persze a karácsony hangulatát idéző zene.Aztán jöhet az ünnepi műsor. A hiideg ellenére is sokan voltak kíváncsiak a nagy gonddal megszervezett rendezvényre. Lánczi Imréné a Csécse Településért Egyesület elnöke rövid bevezetőjében többek között megköszönte a sok segítséget és támogatást, amit a falu lakossága, az itt élők és itt dolgozók, helyi és más településen élők nyújtottak. Hogy a fagyos időben is végig tudjuk nézni a karácsonyi ünnepi műsort, meleg borral és forró teával kedveskedtünk a megjelenteknek. Bóna Lászlóné konferálásában tudhattuk meg a részletes programot.


Először: Szólót énekelt Pusztainé Kiss Bernadett, gitáron kísérte Dudás Krisztián

Majd: Kortics Kinga verse következett

Ildikó és barátai dalcsokrot adtak elő

Szólót énekelt: Németh Vivien és Fülöp Adrián

Közben : A Kis gyufaárús lány : előadta Barna Mónika, majd Deák Tamás, és Fülőp Dominika mondott verset

A csécsei Kéknefelejcs népdalkör előadását követően

verset mondott még . Ruman Jánosné és Hényelné Pásztor Zita

A meghitt karácsonyi ünnepséget Balogh Edina és együttese népzenei műsora zárta, olyan hangulatot teremtve, hogy egy néhányan táncra is perdültek.

Ezúton is Kívánunk mindenkinek Békességben Szeretetben gazdag Boldog Karácsonyt.
Lánczi Imréné
Egyesületi elnök




2010. december 7., kedd

Közkincs Kerekasztal Szurdokpüspökiben 
2010. november 25-én Szurdokpüspöki várta a Kistérségi Közkincs Kerekasztal tagjait.  
Mit takar ez a 3 K? A Kistérségi Közkincs Kerekasztal a Pásztói Kistérség Többcélú Társulása megbízásából a pásztói Teleki László Városi Könyvtár és Művelődési Központ által elnyert „Közkincs-program” segítségével működik 2009. szeptembere óta. Vezetője Antalné Prezenszki Piroska, a pásztói Művelődési Központ igazgatója, munkáját segíti Bottyán Katalin, kistérségi közművelődési-múzeumi referens.  
A Kerekasztal célja, hogy a kistérség településein dolgozó polgármesterek, önkormányzati munkatársak, népművelők, könyvtárosok, a kultúra iránt elkötelezett civil szervezetek képviselői, alkotók, vállalkozók vagy akár magánemberek megismerjék egymás tevékenységét, közösséget alkotva, térségben gondolkodva tervezzenek és cselekedjenek együtt.
Feladata, hogy elkészüljön kistérségünk kulturális értékleltára, elemzés erősségeinkről és gyengeségeinkről, valamint egy ezekből kiinduló kulturális stratégia, ami a későbbiekben közös pályázatokból megvalósuló kulturális programokban bontakozik ki. E feladatok jelentőségét Szurdokpüspöki is azonnal felismerte, és Kovács József akkori polgármester megbízásából Molnárné Dr. Kontra Bernadett jegyző és Hegedűs Éva könyvtáros alapító tagként csatlakozott a Pásztó, Hasznos, Palotás, Ecseg és Csécse szakembereiből álló munkacsoporthoz.
A Kerekasztal tagjai havonta találkoznak a kistérség egy-egy településén, ahol a házigazdák vezetésével megtekintik a helyi nevezetességeket, és kis vendéglátás keretében beszélgetnek az éppen aktuális témákról, szakértők előadásait hallgatják meg, tapasztalatot cserélnek. 
A fent felsorolt célok kezdeti formában már körvonalazódtak a múlt évi találkozókon, létrejött a kistérség közös elektronikus rendezvénynaptára és közművelődési blogja, összegyűltek az anyagok az értékleltárakba, elkészült a közművelődési SWOT analízis és a kulturális stratégia előkészítő dokumentuma. Jelentős előrelépés, hogy NKA pályázati forrás segítségével sikerült jelentős összeget elnyerni egy 2011. januárjában megvalósuló Kistérségi Összművészeti Fesztivál szervezésére, melyről www.pasztoimuvkozpont.blogspot.com internetes címen tudhatnak meg többet.
A novemberi szurdokpüspöki program az újraindult munka második rendezvénye. Elmondhatjuk, hogy soha nem volt még jelen ennyi szakember a Kerekasztal rendezvényein: a jelenléti íven 29 név szerepel, köztük a Megyei Közművelődési Intézet munkatársai, önkormányzati, intézményi és civil vezetők Pásztóról, Palotásról, Csécséről, Héhalomból, Tarról, Jobbágyiból és természetesen a vendéglátók: Géczi Lászlóné polgármester asszony betegsége miatt helyettese Pintér Miklós Ervin alpolgármester úr, Molnárné Dr.  Kontra Bernadett jegyző asszony,  Hegedűs Éva könyvtáros, Buda Istvánné óvodavezető, Kiss Györgyné, az Önkormányzat munkatársa és a Múltunk Háza gondnoka valamint a Szurdokpüspöki Tiszta Életéért Egyesület tagjai.
Talán  éppen Szurdokpüspöki az a település, ami már eddig is sokat profitált a közös gondolkodásból, hiszen a falu méltán lehet büszke a Múltunk Házára, ami a kistérségi referens, Bottyán Katalin segítségével valósult meg, és jutott el egy válogatott kiállítás formájában a megyeszékhelyre is 2010. őszén.
Nem csoda hát, hogy a falu új büszkesége, a Múltunk Háza kiállítás lett a program első állomása. Itt Katalin méltatta azt a fantasztikus értékmentő munkát, áldozatvállalást, közösségi érzést, amit a település vezetői és lakói bizonyítottak 2010. júliusában és augusztus elején a volt iskolaépület, később tornaterem felújításával és múzeummá alakításával. A majdnem 120 négyzetméteres, mindössze két térből álló épületben jelképes gipszkarton falakkal épült meg egy parasztház belő tere, így lehetett berendezni egy, körülbelül a 30-as éveket jellemző enteriőrt a maga jellegzetes hangulatával. Ennek célja nem csak a tárgyak, hanem az emberi emlékezettel elérhető tudás megőrzése is. Minden tárgy helyi emberek felajánlásából, és legjobb tudása szerint került oda, ahol most látható. Így egy olyan hely jött létre, ahova minden püspöki lakos kicsit hazajöhet, mintegy a nagyszülői házba. A múzeum egyes helyiségeit (melyek jelképesen egy parasztház beosztását mintázzák) a Szurdokpüspöki Tiszta Életéért Egyesület tagjai mutatták be a Kerekasztal tagjainak: elmondták a kiállított tárgyak helyi elnevezését, megmutatták használatukat, így is erősítve azt a szándékot, hogy a ház a helyi emlékezet intézménye legyen.

Az udvaron folyó építkezéssel kapcsolatban elhangzott, hogy az augusztus 6-i átadás óta a több száz tárgyat őrző gyűjtemény folyamatosan bővül, és újabb önkéntes munkával, pénz- és alapanyag felajánlással máris lehetővé vált egy új, 40 négyzetméteres szín építése, ami a kiállításban már nem férő gazdasági eszközök bemutatására szolgál majd.  
A maradandó  élményt nyújtó látogatás után a Kerekasztal műhelymunkáját a Faluházban folytatta, ahol gyönyörű pannók között, fehér asztal mellett hallgatták meg alpolgármester úr köszöntő szavait és Szurdokpüspöki történetét.
Ezt követően a Kerekasztal ügyvivője vezette a megbeszélést először a „Múzsa” Összművészeti Fesztiválról, pontosítva a helyszíneket, időpontokat, elosztva a feladatokat. Második napirendi pontban összegyűjtötték a kistérségi és a megyei rendezvénynaptár számára a Kerekasztal tagjainak programjait, így már most tudunk előre akár egy év múlva aktuális rendezvényekről, melyből a támogatás segítségével igényes kiadvány készül majd. Sok jó ötlet hangzott el, kölcsönösen jó tanácsokat adtak egymásnak a tagok a megvalósítással kapcsolatosan. A harmadik napirendi pontban további hosszabb távon megvalósítandó rendezvények ötletei merültek fel, melyek a hosszú távú közművelődési stratégiát követő operatív program részei lesznek.
A munkamegbeszélést az Önkormányzat és az Óvoda konyhájának jóvoltából királyi lakoma –  fantasztikus püspöki töltött káposzta és gyümölcstál – és fehér asztal mellettitovábbi beszélgetés zárta.
Szurdokpüspöki ismét bizonyította vendégszeretetét, igényességét és barátságát.
Köszönjük szépen! 
Antalné  Prezenszki Piroska és Bottyán Katalin

2010. december 6., hétfő

Kattints rá, Nagyi - pályázati kiírás

A Budapesti Művelődési Központ, mint képzési központ a UPC Magyarország Kft. támogatásával együttműködő partnerek jelentkezését várja kihelyezett képzések lebonyolításához. A képzés neve: “Kattints rá, Nagyi!”

A képzés óraszáma: 25 óra

A képzés célcsoportja: nyugdíjas korosztály

A BMK mint képző központ biztosítja:

- képzési programot, tematikát

- képzési dokumentáció mintát elektronikus formában

- a partner által kiválasztott oktató felkészítését (módszertani segédlet biztosítását)

- a helyi oktatásszervező felkészítését (módszertani segédlet biztosítását)

- tanulói jegyzetet minden tanuló számára

- terembérleti díj, oktatói díj kifizetését szerződés és számla alapján

- az oktatási helyszínek közös médiapromócióját

Elvárások a partnerintézményekkel, képzési helyszínekkel szemben:

- szélessávú internet-kapcsolattal rendelkező számítógépes oktatóterem (min. Win Xp, 17 colos monitor)

- a mellékletben megjelölt településeken történő tanfolyamindítás

- helyszíni oktatásszervező kolléga kijelölése

- képzési követelményeknek megfelelő oktató(k) biztosítása

- a látogatási igazolással rendelkező tanulók számára ingyenes közösségi internetelérés biztosítása (meglévő szolgáltatás esetén)

- a kihelyezett tanfolyamok komplett, önálló toborzása, indítása, (felnőttképzési) dokumentálása

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

- közművelődési tevékenységet végző intézmények

- nyilvántartásba vett/akkreditált felnőttképzési intézmények

- az egy főre jutó képzési költség nagysága/realitása

- az oktató tömör szakmai önéletrajzából megállapítható szenioroktatási tapasztalat

- megállapodáson felüli számú, térítésmentes tanfolyam vállalása (pl. tanfolyamigény 4, ezen felül szervezet vállalja +1 tanfolyam megtartását, melyért nem kér képző központtól költségtérítést)

A pályázatban kérjük feltüntetni:

- az oktatás helyszínéül szolgáló számítógépes oktatóterem befogadó képességét (tanulói munkaállomások száma: max 16 fő), bérleti díját (bruttó óradíját), fotóját

- az oktató(k) bruttó órabérét, amelyet a pályázó intézmény, vagy az oktató közvetlenül is számlázhat. (A két tétel közötti megoszlás tetszőleges, akár kizárólag az egyik is igényelhető.

Ebben az esetben indokolja, pl: önerőként vállalja a teremrezsit.)

A program szervezési feladatait a

terembérleti költségtérítésbe kell beépíteni.

- a pályázó szervezet webcímét

- a pályázó mely, a mellékletben szereplő települése(ke)n kívánja megvalósítani a programot

- a 2011. évre vállalt, településnagyságnak megfelelő, reális, maximális indítandó tanfolyamszámot (település(rész)enként kb évi 1-6)

- információ rendelkezésre állása esetén a célközönség tanfolyam iránti igényének bemutatását.

Kiegészítő információ a költségkalkulációhoz: A résztvevőktől max. egyszeri 1000 Ft jelképes részvételi díj (tartalmazza a jegyzet árát, vizsgadíjat) kérhető, mely oktatási helyszín bevétele, azzal képzési központ felé nem köteles elszámolni.

a pályázattal érintett település(rész)ek:

Budapest: I., II., VI., VII.,VIII., IX., X., XII., XIII., XIV., XVII., XX., XXI. kerületek és Alsónémedi, Alsóörs, Alsóvadász, Apc, Aszaló, Balatonalmádi, Balatonfüred, Balatonfűzfő, Bátorterenye, Bénye, Bér, Berhida, Budaörs, Bugyi, Buják, Csécse, Csévharaszt, Csopak, Dabas, Debrecen, Demjén, Dunaújváros, Ebes, Ecseg, Ecser, Eger, Egerbakta, Egerszalók, Egerszólát, Egyházasdengeleg, Erdőkürt, Erdőtarcsa, Fehérvárcsurgó, Felsőörs, Felsőpakony, Felsőtárkány, Felsőzsolca, Gomba, Guttamási, Gyál, Gyönrő, Gyulafirátót, Gyöngyössolymos, Hajmáskér, Héhalom, Heréd, Hernád, Hosszúhetény, Inárcs, Inota, Iszkaszentgyörgy, Isztimér, Jobbágyi, Kakucs, Kádárta, Kálló, Káva, Kazár, Kazincbarcika, Kerecsend, Kincsesbánya, Kisbágyon, Kóka, Komló, Kozárd, Lovas, Lőrinci, Maglód, Mende, Miskolc, Miskolcperces, Monor, Mór, Nagykanizsa, Nagykáta, Nagykálló, Nemesvámos Novaj, Nyáregyháza, Ostoros, Ócsa, Örkény, Öskü, Palotás, Paloznak, Pánd, Pereces, Petőfibánya, Pécel, Pécs, Péteri, Pétfürdő, Pilis, Pusztavacs, Rákóczibánya, Salgótarján, Sárszentmihály, Somoskőújfalu, Sopron, Sülysáp, Szárliget, Szarvasgede, Szentkirályszabadja, Szentlőrinckáta, Szentmártonkáta, Székesfehérvár, Szikszó, Szombathely, Táborfalva, Tápióbicske, Tápióság, Tápiószecső, Tápiószentmárton, Táplánszentkereszt, Tatabánya, Tatárszentgyörgy, Tóalmás, Újhartyán, Úri, Úrhida, Üllő, Vanyarc, Vasad, Várpalota, Vecsés, Veszprém, Vértesszőlős, Vizslás, Zagyvaszántó

A listán nem szereplő település(rész)ekről pályázatot befogadni nem tudunk!

elvárások az oktatóval szemben:

- felsőfokú végzettség

- min. 2 év felnőtt (idős)oktatói tapasztalat

Az elbírálás folyamatában pályáztató további információkat, illetve kiegészítéseket, módosításokat kérhet. A pályázat forrása szponzoráció, annak esetleges meghiúsulása esetén pályáztató a felhívást visszavonja.

A pályázati kiírás, illetve a beadott pályázatok egyik fél számára sem jelentenek kötelezettségvállalást.

Pályáztató minél több új település bevonását tűzte ki célul, egy település(rész)en azonban csak egy partnerrel köt szerződést. Az elbírálási folyamatban pályáztató számos változót figyelembe vesz, mint pl: bevonható települések száma, oktatóterem kapacitása, egy főre jutó költség, partner tapasztalata, precizitása, együttműködési színvonala, adott település (hasonló) szolgáltatással történő ellátottsága, stb. Fellebbezésnek helye nincs. A pályázatok elbírálása után a kiválasztott pályázókkal együttműködési szerződés megkötésére kerül sor, melyben a két fél részletes feladatleírása mellett az oktatók közvetlen vagy közvetett felkérése is szabályozásra kerül.

A pályázat beadási határideje: 2010. december 16. A pályázatokat az alábbi e-mail címre kérjük elküldeni: nagyi@bmknet.hu. További információ kérhető: Kiss Gábortól a 06/1/371-2764-es telefonszámon. A pályázat elbírálása 2011. január hónapban várható, a pályázókat válasz e-mailben értesítjük az eredményről.

A “Kattints rá, Nagyi!” márkanév a Magyar Szabadalmi Hivatal védjegyoltalmát élvezi (2007.05.04. óta).

Ilyen nevet kizárólag a Budapesti Művelődési Központ által kihelyezett tanfolyamok, illetve a BMK-val együttműködési megállapodást kötött intézmények használhatnak nyugdíjasoknak szóló számítástechnikai tanfolyam megnevezéseként. Feltételek: a BMK által kidolgozott módszertan és jegyzet használata, 25 órás felnőttképzési program, előképzettséget nem igénylő tematika, max. egyszeri 1000 Ft-os részvételi díjfizetési kötelezettség (díj, költségtérítés más jogcímen sem szedhető).

A programról további információt a http://www.nagyi.bmknet.hu címen találhat.